text_casnazov_prednasky

text

Eliáš Berky - Povoláním milovník kávy, duší požitkář

Na našem festivalu budete mít možnost zúčastnit se workshopů "Pijme dobrou kávu" od pražírny Dak Lak Coffee z Prahy. O tajemství vietnamské kávy vám v rámci workshopu povypráví pan Eliáš Berky, konzultant pražírny. Jak se ke kávě dostal a co pro něj znamená? To se dozvíte v následujícím článku.

 

Výběrové kávě se věnuje na vážno od roku 2012. Pohled na kávu mu zcela změnila práce Baristy ve známé pražské kavárně Mamacoffee. Od té doby absolvoval několik kávových festivalů, kurzy přípravy kávy a aktivně za kávou cestuje i do zahraničí. Zaměřuje se především na alternativní metody a přípravu dobré kávy v domácím/pracovním prostředí. Na kávě ho baví její rozmanitost, hra chutí a možnost objevovat nová místa a lidi se stejnou vášní. 

Využijte tedy tuto skvělou příležitost potkat se s panem Berkym a dozvědět se zajímavosti o vietnamské kávě. Během dvou festivalových dnů proběhnou celkem tři workshopy "Pijme dobrou kávu". Na každý z nich je potřeba se předem registrovat. Registrační formuláře najdete u příslušné části programu na našem webu v sekci "Program".