text_casnazov_prednasky

text

"Za svůj největší úspěch považuji, když pomůžu jiném kuchaři ke zlepšení," říká Mitxel Moraga.

Na španělském dni budete moci ochutnat speciality, které v rámci live cookingu připraví španělský kuchař Miguel Angel Moraga Delgado alias "Mitxel". Přečtěte si o jeho vášni k vaření v tomto rozhovoru!

Své kuchařské dovednosti získával v nejprestižnějších restauracích na světě. Vařil například v restauraci The Fat Duck nedaleko Londýna, která je oceněná třemi Michelinskými hvězdami. Od března 2015 provozuje Sí Restaurant v Ostravě, kde si můžete pochutnat na pokrmech inspirovaných chutěmi z celého světa.

Jak jste se dostal k vaření? Kolik vám bylo let, když jste se o vaření začal zajímat?

V podstatě jsem začal vařit už jako malý kluk, protože v naší rodině je vaření velká věc. Moje babička a prababička byly úžasné kuchařky. Tento fakt způsobil, že jsem cítil lásku k přípravě věcí v kuchyni, pomáhal jsem mé matce vařit a nakupoval jsem s ní na trhu. Velmi brzo jsem začal vařit crème pâtissière, bešamelové krokety, ryby a celkově mořské plody.

Jak jste se dostal do České republiky?

Potom, co jsem strávil 8 let v Anglii, kde jsem sbíral zkušenosti, jsem chtěl otevřít svou vlastní restauraci ve Španělsku. Nastala světová hospodářská krize, a tak jsme otevření samozřejmě zastavili. Začal jsem hledat práci a z mnoha nabídek jsem si vybral Ostravu. Nebylo to však kvůli penězům. Vždy jsem dával větší přednost větším projektům a tento byl pro mě lákavou výzvou.

Kde čerpáte inspiraci na nové recepty?

Čerpám ji z různých míst – z umění, hudby, ročních období, barev. Inspiruje mě i historie gastronomie, kultura, různé produkty a potraviny, chutě, techniky. Pokud známe způsob, jak z daných věcí číst, tak pro nás všechno může být velkým a dobrým zdrojem pro nové nápady.

Co v gastronomii považujete za svůj největší úspěch?

Když se mi podaří učinit jiného kuchaře ještě lepším kuchařem. Učení nových věcí a sledování toho, jak se lidé zlepšují a rostou.

Jaká jsou vaše nejoblíbenější španělská a česká jídla?

Španělská… všechna správně uvařená. Česká jídla to stejné, ale co opravdu miluji, je česká kuchyně mé tchyně.

Jsou nějaká jídla, která naopak rád nemáte?

Nemám rád bizarní vaření bez smyslu. Módní vaření bez zdravého rozumu mě hodně děsí. 

Děkujeme za rozhovor.