text_casnazov_prednasky

text

Život je moc krátký, abychom jedli blbě

Od začátku existence festivalu Culturea je jeho mediálním partnerem také časopis Štamgast&Gurmán. Jeho vydavatelem je Jaroslav Střecha, který nám odpověděl na několik zvídavých otázek.

1. Kdo vlastně jste? 

Jsme regionání tištěný časopis o dobrém jídle a pití. Současně nás najdete na webu StamgastaGurman.cz a na Facebooku, kde přinášíme čtenářům aktuální informace z oblasti gastronomie a foodu. 

2. Proč jste vznikli?

Chtěli jsme lidem ukázat gastronomii v regionu. Majitele a provozovatele lokálních restaurací a kaváren. Ukázat, že v regionech jsou kvalitní lidé a místa, která stojí za to ochutnat. Tímto vlastně chceme lákat naše čtenáře k návštěve místních gastropodniků. 

3. Na co se v regionu zaměřujete? 

V podstatě na všechno, co nějak souvisí s gastronomií, jídlem a pitím. 

4. Na co chcete poukázat? 

Třeba na kvalitu v gastronomii. Ať už se jedná o přípravu jídel a nápojů, přes jejich prezentaci až po samotnou službu - obsluhu hosta. 

5. Na čem si zakládáte? 

Budu se teď opakovat, ale v případě našeho tištěného časopisu si zakládáme na regionálnosti. To nás výrazně odlišuje od celorepublikových časopisů. 

6. Kde hledáte inspiraci? 

To je dobrá otázka! Po sedmi letech vydávání se vyčerpává pomalu i studnice nápadů. Ale gastronomie je v každém ročním období o něčem jiném, o jiných surovinách. Pořádají se gastro akce, vznikají nové podniky, potkáváme se s novými lidmi z oboru. Když k tomu přidáme zpětnou vazbu od našich čtenářů, tak z toho všeho pak čerpáme inspiraci. 

7. Kde je Váš časopis k dostání?

Jsme v kvalitních restauracích, v kavárnách a hotelech ve Zlínském kraji. V největších obchodních centrech v regionu. Ve velkoobchodech ve Zlíně, Brně a Olomouci. Časopis si lidé berou všude ze stojánků. V elektronické verzi ho najdete v archivu našeho webu. 

8. Koho byste chtěli oslovit ke spolupráci? 

Rádi spolupracujeme s lidmi, kteří rozumí gastronomii. Dokážeme jejich myšlenky i nápady prezentovat na našem webu i v tištěném časopisu. Jsme otevření i spolupráci s jinými médii, vzájemně výhodným partnerstvím. Aktuálně je Štamgast&Gurmán mediálním partnerem několika profesních asociací: Asociace hotelů a restaurací ČR, Asociace kuchařů a cukrářů a České barmanské asociace. 

Děkujeme Vám za rozhovor a přejeme do budoucna hodně úspěchů!